Covid-19 Bilgilendirme; SEYAHATLER İÇİN GÜNCEL KURALLAR


6 EYLÜL 2021 TARİHİ İTİBARİ İLE;

T.C İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAYINLAMIŞ OLDUĞU GENELGEYE İSTİNADEN;

Önemli Bilgilendirme

Değerli misafirlerimiz;

T.C içişleri bakanlığının 20 Ağustos 2021 tarihinde yayımladığı genelgeye istinaden 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle turlarımıza katılacak misafirlerimizin 2 doz aşısı tamamlanmayanlar ya da son 6 ay içersinde hastalığı geçirmemiş olanların tur hareket saatinden önceki 48 saat içinde PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.


2 Doz aşısı tamamlanan misafirlerin 2. Doz aşılarının üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu süre dolmadıysa Pcr testi yaptırılması zorunludur.

Turlara katılan tüm misafirlerin araçlara biniş esnasında Hes kodu kontrolü sağlanacak olup gerekli şartları oluşturmayan misafirlerin tura katılmaları mümkün değildir. 

Bakanlığın belirlediği bu şartları yerine getirmeyen yada turdan önceki 48 saat içinde negatif sonuçlu PCR testini ibraz edemeyen katılımcılara herhangi bir geri ödeme yapılması mümkün değildir.

Ancak katılımcıların pozitif ya da temaslı olması ve hes kodlarında bu ibarenin bulunması durumunda mücbir sebepler kapsamında tur için ödedikleri ödemelerin geri iadesi yapılabilmektedir.

Tüm devlet hastahanelerinde seyahat amaçlı PCR testi yapılmakta olup sonuçlar kişinin Hes kodu sistemine işlemektedir.

18 yaş altı katılımcılar için herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.

BU ÇERÇEVEDE ŞEHİRLERARASI SEYAHAT ETMEK İÇİN GEREKLİ KOŞULLARI SAĞLAMANIN TÜM SORUMLULUĞU KATILIMCI MİSAFİRE AİTTİR.


Seyahat süresince maske kullanımı zorunlu olarak uygulanacaktır.

Tur araçlarımızda misafirlerimizin kullanımına yönelik dezenfektan bulundurulmaktadır.

Misafirlerimizin katılım göstereceği turlarımızın mesafelerine göre ‘2 saatte 1 mola’ uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Tur araçlarımızda yer alacak görevli personellerimiz tur süresince kişisel koruyucu ekipman kullanımı zorunludur.

Tur araçlarımızın tur öncesi ve sonrasında kayıt altına alınacak şekilde dezenfekte işlemleri uygulanmaktadır.

Tur araçlarımızda ikram hizmetleri (bardak su hariç olmak üzere) normalleşme dönemince sağlanmayacaktır.

Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında müze ve ören yerlerinde oluşabilecek yoğunluğa yönelik Rehberlerimiz anlatımlarını hava koşullarına göre araç içinde veya dışında uygun bir alanda gerçekleştirmektedir.

Rezervasyonunuzu oluşturan seyahat temsilcisi ile birlikte; Tur başlangıç gününe 24 saat kala mobil uygulama ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden (HES kodu işlemleri / HES kodu oluşturma butonu / Kod kullanım süresi) adımları seçilerek oluşan KOD ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.

Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda düzenlenerek kamuoyuna duyurulan (Covid-19 Normalleşme planı tedbirlerinin hafifletilmesi uygulamaları) kısıtlamalar kaldırıldıkça gerekli güncellemeler sağlanmaktadır.