EN İYİ FİYAT

ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜN (YENİ PROGRAM)EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN BÜYÜLEYİCİ MANZARALARI İLE
BAŞTAN SONA ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU
3 GECE OTEL KONAKLAMALI 4 TAM GÜN
HALFETİ TEKNE TURU
URFA’DA SIRA GECESİ
NEMRUT DAĞI TURU

0312 425 44 25

  • GAP'I GEZGİNTUR İLE KEŞFEDİN
  • GÖBEKLİTEPE TURU
  • HALFETİ TEKNE TURU
  • URFADA SIRA GECESİ
  • NEMRUT DAĞI
  • KONFORLU ULAŞIM PROFESYONEL TANITIM

YENİLENEN PROGRAMI VE BÜYÜLEYİCİ MANZARALARI İLE 
BAŞTAN SONA ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 

2 GECE MARDİN 1 GECE URFA KONAKLAMA

3 GECE OTEL KONAKLAMALI 4 TAM GÜN 

 NEMRUT DAĞI TURU DAHİL 

 2023 YILI ERKEN REZERVASYON FİYATI 

 KİŞİ BAŞI 3.990TL 

HALFETİ TEKNE TURU*

URFA’DA SIRA GECESİ*

Gaziantep - Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Kalesi - Bakırcılar Çarşısı - Gümrük Han - Tahmis Kahvecisi - Halfeti – Karakuş Tümülüsü – Cendere Köprüsü - Nemrut Dağı - Nissibi Köprüsü – Diyarbakır – Şehir Surları – Ulu Camii – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Hasan Paşa Hanı – Dört Ayaklı Minare – On Gözlü Köprü – Midyat Konut Evi – Eski Mardin - Deyrul Zafaran Manastırı - Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi  - Urfa - Balıklıgöl - Harran Evleri – Göbekli Tepe 

Bilgi ve Rezervasyon:
0312 425 44 25 
0541 425 44 26 
0541 425 44 27 


TUR TARİHLERİMİZ:
> 20 - 23 NİSAN (Ramazan Bayramı)
> 27 - 30 NİSAN
> 28 NİSAN - 1 MAYIS
> 4 - 7 MAYIS
> 11 - 14 MAYIS
> 18 - 21 MAYIS
> 25 - 28 MAYIS
> 1 - 4 HAZİRAN
> 8 - 11 HAZİRAN
> 15 - 18 HAZİRAN
> 22 - 25 HAZİRAN
> 28 HAZİRAN - 1 TEMMUZ (Kurban Bayramı)
> 29 HAZİRAN - 2 TEMMUZ (Kurban Bayramı)
> 6 - 9 TEMMUZ
> 13 - 16 TEMMUZ
> 27 - 30 TEMMUZ
> 10 - 13 AĞUSTOS
> 24 - 27 AĞUSTOS
> 31 AĞUSTOS - 3 EYLÜL
> 7 - 10 EYLÜL
> 14 - 17 EYLÜL
> 21 - 24 EYLÜL
> 28 EYLÜL - 1 EKİM
> 5 - 8 EKİM
> 12 - 15 EKİM
> 19 - 22 EKİM
> 25 - 28 EKİM
> 26 - 29 EKİM
> 2 - 5 KASIM
> 9 - 12 KASIM
> 16 - 19 KASIM

Not: Gece çıkışlı tüm turlarımız, yayınlanan tur tarihinden 1 gün öncesi gece Ankara'dan hareket etmektedir.

NEMRUT DAĞI ROGRAMI HAKKINDA : Program içeriğinde mevcut Nemrut Dağı’nın gün doğumu esnasında ziyaret edilmesi bir paket programdır.  Yaklaşık 2150 mt rakıma sahip kral mezarının ve anıt heykellerinin bulunduğu Tümülüs çevresine yaklaşık 700 mt lik bir yürüyüş ile çıkmak mümkün olacaktır. Heykellerin bulunduğu ve iki cepheden oluşan zirve noktada gün doğuşu için Doğu terası seyir noktasından güneşin doğuşunu seyrettikten sonra tekrar araç toplanma noktasına yürüyerek inilmesi gerekmektedir. Gün doğumu sonrasında Cendere köprüsü ziyaret edilecek olup, ardından Karakuş tümülüsü ziyaret edilecektir. Rehberlerimizin de yönlendirmeleriyle kalp ve tansiyon hastalarının nefes problemi olan misafirlerimizin ya da yürüme zorluğu çeken katılımcılarımızın bu programa katılmaları önerilmemektedir. Hangi mevsim olursa olsun bu rakımda hava şartlarının soğuk olacağı bilinmekte olup misafirlerimizin bu program için tedarikli olması gerekmektedir. Çıkış noktasında bulunan kafeteryada battaniye kiralanabilmektedir.

URFA’DA SIRA GECESİ HAKKINDA : Program içeriğinde mevcut olan ilk gecemizde Urfa’da Sıra Gecesi etkinliği bulunmaktadır. Urfa programımızın ardından konaklama yapacağımız otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğini de kapsayan eğlence programımıza bize ayrılan özel alanda başlıyoruz. Yöresel set menü’den oluşan akşam yemeği ile başlayan eğlencemiz canlı müzik ve çeşitli yöresel müziklere misafirlerin katılımlarıyla devam etmekte olup yöresel tatlarında ikramıyla yaklaşık 3 saat sürecektir. Sıra gecesi yapılan konaklarda hizmet aldığımız alanların tabanı tamamı ile halıyla kaplı olup ayakkabı ile içeri girilmediğinden ihtiyaç duyan misafirlerimiz yanlarında terlik getirebilirler.

OTELLER:

1.GÜN; MARDİN MİDYAT MATİAT OTEL VB.
2.GÜN; MARDİN YAY GRAND OTEL VB.
3.GÜN; HARRAN HOTEL, URHAY TAŞ KONAK OTEL VB.

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu krem ve güneş gözlüğü almanız faydalı olacaktır.

Notlar;
* Yetişkin ücretleri 2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır.
* Odada tek kişi konaklaması durumunda fiyat farkı alınır.
* 6-11 ve 0-5 yaş çocuk ücretlendirmesi 2 yetişkin yanında ilk çocuk geçerlidir. Tek yetişkin yanındaki çocukda yetişkin olarak ücretlendirilir. 

GAP TURU MEMNUNİYET ANKETİ için tıklayınız

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Nemrut Dağı - Diyarbakır

ANKARA - NEMRUT DAĞI- CENDERE KÖPRÜSÜ - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ -DİYARBAKIR - MİDYAT

    Belirtilen tur tarihlerinin bir gün öncesi gece saat 21:00 Kızılay Avm Önü, 21:10 Armada Avm Önünden hareket ile gerekli molalarımız sonrası sabah saatlerine Kahta'ya varış. Grubumuza özel minibüslerle Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü gezilmesi sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ yer alan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Ünlü Kommagene Kralı'nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra eşsiz manzarayı izleyip bölgeden ayrılarak Diyarbakıra geçmek üzere Nissibi köprüsünü'de görerek yolculuğumuza devam ediyoruz.Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları,Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Ongözlü Köprü gezileri ardından bölgeden ayrılarak sular altında kalmış tarihi hasankeyfi panoramik olarak görerek Midyat'ta bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: MİDYAT MATİAT OTEL VB.
2. Gün: Midyat - Mardin

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Midyat Konuk Evi ziyareti ve sonrasında telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası veriyoruz. Midyat’tan ayrılarak Mardin’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Öncelikle Deyr-ul Zaferan Manastırı'nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze varış. Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında (Abbara da görerek) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Mardin'de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Konaklama: MARDİN YAY GRAND OTEL VB.
3. Gün: Mardin - Şanlıurfa

    Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen, insanlık tarihini değiştiren Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgilendirmeler ve kazı alanlarının ziyareti sonrasında Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehri'nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Urfa gezimize; Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyareti ile devam ediyoruz. Gezimiz sonrasında Urfa’da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimizle Meşhur Urfa SIRA GECESİ programı için gideceğimiz konağa doğru Urfa’nın tarihi sokakları arasında kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz ve restoranda yerlerimizi alıyoruz. Grubumuza özel ayrılmış bölümde Gap turumuzun ilk akşamında hem bölgeye özel yöresel lezzetlerin tadına doyuyor hem de en eğlenceli şekilde son akşamımızı noktalıyoruz. İsteğe bağlı olan sıra gecesi programı yemekli bir program olup katılmayacak misafirler akşam yemeği için merkezi konumda bulunan otelimiz çevresindeki restoranlardan akşam yemeği hizmeti alabilirler. Konaklama otelimizde.Konaklama: Harran Otel, Urhay Taş Konak Otel VB.
4. Gün: Şanlıurfa - Halfeti - Gaziantep - Ankara

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Halfeti'ye varışımız sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birecik baraj gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz. Halfeti'de geçireceğimiz zamanın ardından Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gaziantep'e varışımızın ardından dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesine hareket ediyoruz. İlk olarak Gaziantep kalesini panoramik görüp rehberimizden alacağımız bilgilendirme ardından meşhur Antep çarşısında gezmeye başlıyoruz. Gümrük hanı görüp Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola için Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bu süre içinde Mutfak müzesi ve Hamam müzesini ziyaret edebilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve Ankara'ya doğru hareket. Gerekli molalar ile birlikte gece satlerinde Ankara'ya varış.

EK BİLGİLER

GEZGİNTUR - KATILIMCI TUR KATILIM SÖZLEŞMESİ

MüzeKart+ Nedir ?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerlidir.

Türkiye'nin Müzeleri uygulaması ile üyelik oluşturarak, müze ve örenyeri girişinde oluşturacağınız kod ile kartınızı anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik oluşturulmayan durumlarda kartıızın kargo ile size ulaşmasını beklemeniz gerekecektir.

ONLİNE MÜZE KART ALMAK İÇİN TIKLAYIN --> MUZE.GOV.TR

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#108
LOKASYON:
Gaziantep (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
3 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
21:00 Kızılay Avm 21:10 Armada Avm 21:15 Taurus Avm 21:30 Gölbaşı
BİTİŞ:
Biniş Noktaları İle Aynı Noktalarda İnilebilir
İPTAL POLİTİKASI:
Ek Bilgiler

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

3.990TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


* Lüks Araç İle Ulaşım
* Araç İçi Sandviç Paketi
* 3 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
* Otel’de Sabah Kahvaltısı (3) – Akşam Yemeği (2)
* Nemrut Dağı Turu
* Seyahat Sigorta Paketi
* Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


* Tüm Şahsi Harcamalar
* HALFETİ TEKNE TURU(90 TL)
* URFA’DA YEMEKLİ SIRA GECESİ (300 TL)
* Öğle Yemekleri
* Yemeklerde Alınan İçecekler
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri