EN İYİ FİYAT

ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜN

ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜNANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE 4 GÜN


EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN BÜYÜLEYİCİ MANZARALARI İLE
BAŞTAN SONA ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU
3 GECE OTEL KONAKLAMALI 4 TAM GÜN
HALFETİ TEKNE TURU
URFA’DA SIRA GECESİ
NEMRUT DAĞI TURU

0312 425 44 25

  • GAP'I GEZGİNTUR İLE KEŞFEDİN
  • GÖBEKLİTEPE TURU
  • HALFETİ TEKNE TURU
  • URFADA SIRA GECESİ
  • NEMRUT DAĞI
  • KONFORLU ULAŞIM PROFESYONEL TANITIM

YENİLENEN PROGRAMI VE BÜYÜLEYİCİ MANZARALARI İLE 
BAŞTAN SONA ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 

2 GECE MARDİN 1 GECE URFA KONAKLAMA

3 GECE OTEL KONAKLAMALI 4 TAM GÜN 

 NEMRUT DAĞI TURU DAHİL 

 2023 YILI ERKEN REZERVASYON FİYATI 

 KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ 5.790 TL

HALFETİ TEKNE TURU*

URFA’DA SIRA GECESİ*

Gaziantep - Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Kalesi - Bakırcılar Çarşısı - Gümrük Han - Tahmis Kahvecisi - Halfeti – Karakuş Tümülüsü – Cendere Köprüsü - Nemrut Dağı - Nissibi Köprüsü – Diyarbakır – Şehir Surları – Ulu Camii  – Hasan Paşa Hanı – Dört Ayaklı Minare – On Gözlü Köprü – Midyat Konut Evi – Eski Mardin - Deyrul Zafaran Manastırı - Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi  - Urfa - Balıklıgöl - Harran Evleri – Göbekli Tepe 

Bilgi ve Rezervasyon:
0312 425 44 25 
0541 425 44 26 
0541 425 44 27 


TUR TARİHLERİMİZ:
11-14 NİSAN 2024 - BAYRAM
18-21 NİSAN 2024
25-28 NİSAN 2024
2-5 MAYIS 2024
9-12 MAYIS 2024
16-19 MAYIS 2024
23-26 MAYIS 2024
30 MAYIS - 2 HAZİRAN 2024
6-9 HAZİRAN 2024
13-16 HAZİRAN 2024 - BAYRAM
20-23 HAZİRAN 2024 - BAYRAM
27-30 HAZİRAN 2024
4-7 TEMMUZ 2024
18-21 TEMMUZ 2024
1-4 AĞUSTOS 2024
15-18 AĞUSTOS 2024
29 AĞUSTOS - 1 EYLÜL 2024
5-8 EYLÜL 2024
12-15 EYLÜL 2024
19-22 EYLÜL 2024
26-29 EYLÜL 2024
3-6 EKİM 2024
10-13 EKİM 2024
17-20 EKİM 2024
24-27 EKİM 2024
31 EKİM 3 KASIM 2024
7-10 KASIM 2024
14-17 KASIM 2024

Not: Gece çıkışlı tüm turlarımız, yayınlanan tur tarihinden 1 gün öncesi gece Ankara'dan hareket etmektedir.
Örnek; 16-19 Kasım turu 15 Kasım akşam Ankara'dan yola çıkmaktadır. Pazarı pazartesiye bağlayan gece geç saatlerde Ankara'ya ulaşıyoruz.

NEMRUT DAĞI ROGRAMI HAKKINDA : Program içeriğinde mevcut Nemrut Dağı’nın ziyaret edilmesi bir paket programdır.  Yaklaşık 2150 mt rakıma sahip kral mezarının ve anıt heykellerinin bulunduğu Tümülüs çevresine yaklaşık 700 mt lik bir yürüyüş ile çıkmak mümkün olacaktır. Heykellerin bulunduğu ve iki cepheden oluşan zirve noktada Doğu terası seyir noktasından mezapotamya ovasının muhteşem manzarasını seyrettikten sonra tekrar araç toplanma noktasına yürüyerek inilmesi gerekmektedir. Nemrut ziyareti sonrası Cendere köprüsü ve ardından Karakuş tümülüsü görülmektedir. Rehberlerimizin de yönlendirmeleriyle kalp ve tansiyon hastalarının nefes problemi olan misafirlerimizin ya da yürüme zorluğu çeken katılımcılarımızın bu programa katılmaları önerilmemektedir. Hangi mevsim olursa olsun bu rakımda hava şartlarının soğuk olacağı bilinmekte olup misafirlerimizin bu program için tedarikli olması gerekmektedir. Çıkış noktasında bulunan kafeteryada battaniye* kiralanabilmektedir. Hava şartlarına göre özellikle Mart ayı ve Kasım - Aralık ayında yüksek rakım dolayısıyla yaşanabilecek kar yağışı ve buzlanma olması halinde güvenlik sebebiyle Nemrut zirvesine çıkış yapılmaz. Grubumuz yine rehberimiz eşliğinde Cendere köprüsü ve Karakuş tümülüsünü ziyaret ederek programa devam eder.

URFA’DA SIRA GECESİ HAKKINDA : Program içeriğinde mevcut olan son gecemizde Urfa’da Sıra Gecesi etkinliği bulunmaktadır. Urfa programımızın ardından konaklama yapacağımız otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğini de kapsayan eğlence programımıza bize ayrılan özel alanda başlıyoruz. Yöresel set menü’den oluşan akşam yemeği ile başlayan eğlencemiz canlı müzik ve çeşitli yöresel müziklere misafirlerin katılımlarıyla devam etmekte olup yöresel tatlarında ikramıyla yaklaşık 2-3 saat sürecektir. Sıra gecesi yapılan konaklarda hizmet aldığımız alanların tabanı tamamı ile halıyla kaplı olup ayakkabı ile içeri girilmediğinden ihtiyaç duyan misafirlerimiz yanlarında terlik getirebilirler.

OTELLER:

1.GÜN; MARDİN MİDYAT MATİAT OTEL VB.
2.GÜN; MARDİN YAY GRAND OTEL VB.
3.GÜN; HARRAN HOTEL, URHAY TAŞ KONAK OTEL VB.

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu krem ve güneş gözlüğü almanız faydalı olacaktır.

 Notlar; 
* Belirtilen tur ücretleri 2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır.
* Odada tek kişi konaklaması durumunda fiyat farkı alınır.
* 6-11 ve 0-5 yaş çocuk ücretlendirmesi 2 yetişkin yanında ilk çocuk geçerlidir. Tek yetişkin yanındaki çocuk, yetişkin olarak ücretlendirilir. 
* Tur araçları, tura katılacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. 15-18 kişilik minibüs - 19-35 kişilik midibus ya da 35 kişi üzeri katılımlarda büyük otobüs olarak belirlenmektedir. Tur için yeterli katılım olmaz ise (min.15 kişi) tur firması turdan bir gün önceye kadar turu iptal ederek tüm misafirlerin ödemelerini iade eder.

GAP TURU MEMNUNİYET ANKETİ için tıklayınız

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Nemrut - Diyarbakır - Midyat

    Belirtilen tur tarihlerinin bir gün öncesi gece saat 20:00 Kızılay Avm Önü, 20:10 Armada Avm Önünden hareket ile gerekli molalarımız sonrası sabah saatlerine Kahta'ya varış. Grubumuza özel minibüslerle Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü görülmesi sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ yer alan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Ünlü Kommagene Kralı'nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra eşsiz manzarayı izleyip bölgeden ayrılarak Diyarbakıra geçmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Nissibi köprüsünü de gördükten sonra Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları,Ulu Cami, Tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Ongözlü Köprü gezileri ardından Midyat'ta bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: Midyat Matiat Otel vb.
2. Gün: Midyat - Mardin

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Midyat Konuk Evi ziyareti ve telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası veriyoruz. Sonrasında Deyr-ul Zaferan Manastırı'nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze varış. Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında (Abbara da görerek) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Gezimiz sonrasında akşam yemeği ve konaklama için Mardin'de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Konaklama: MARDİN YAY GRAND OTEL, MARDİVA RESORT HOTEL VB.
3. Gün: Mardin - Şanlıurfa

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen, insanlık tarihini değiştiren Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgilendirmeler ve kazı alanlarının ziyareti sonrasında Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehri'nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Urfa gezimize; Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyareti ile devam ediyoruz. Urfa'ya doğru hareket ediyoruz.Odalarımıza yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimizle Meşhur Urfa SIRA GECESİ programı için gideceğimiz konağa doğru Urfa’nın tarihi sokakları arasında kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz ve restoranda yerlerimizi alıyoruz. Grubumuza özel ayrılmış bölümde Gap turumuzun son akşamında hem bölgeye özel yöresel lezzetlerin tadına doyuyor hem de en eğlenceli şekilde son akşamımızı noktalıyoruz. İsteğe bağlı olan sıra gecesi programı yemekli bir program olup katılmayacak misafirler akşam yemeği için merkezi konumda bulunan otelimiz çevresindeki restoranlardan akşam yemeği hizmeti alabilirler. Konaklama otelimizde.Konaklama: Şanlıurfa Harran Otel, Uludağ Otel vb.
4. Gün: Şanlıurfa - Halfeti - Gaziantep - Ankara

  Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Halfeti'ye varışımız sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birecik baraj gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz. Halfeti'de geçireceğimiz zamanın ardından Gaziantep'e varış. Gaziantep'e varışımız sonrası dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesine hareket ediyoruz. İlk olarak Gaziantep kalesini panoramik görüp rehberimizden alacağımız bilgilendirme ardından meşhur Antep çarşısında gezmeye başlıyoruz. Gümrük hanı görüp Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola için Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bu süre içinde Mutfak müzesi ve Hamam müzesini ziyaret edebilirler. Turumuzun sonunda rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Ankara'ya doğru hareket ediyoruz. Gerekli molalar ile birlikte gece geç saatlerde Ankara'ya varış.

EK BİLGİLER

GEZGİNTUR - KATILIMCI TUR KATILIM SÖZLEŞMESİ

MüzeKart+ Nedir ?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerlidir.

Türkiye'nin Müzeleri uygulaması ile üyelik oluşturarak, müze ve örenyeri girişinde oluşturacağınız kod ile kartınızı anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik oluşturulmayan durumlarda kartıızın kargo ile size ulaşmasını beklemeniz gerekecektir.

ONLİNE MÜZE KART ALMAK İÇİN TIKLAYIN --> MUZE.GOV.TR

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#108
LOKASYON:
Gaziantep (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
3 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
20:00 Kızılay Avm 20:10 Armada Avm 20:15 Taurus Avm 20:30 Gölbaşı
BİTİŞ:
Biniş Noktaları İle Aynı Noktalarda İnilebilir
İPTAL POLİTİKASI:
Ek Bilgiler

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

5.790TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


* Tur Aracı İle Ulaşım
* İlk Sabah İçin Araç İçi Sandviç Paketi
* 3 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
* Otel’de Sabah Kahvaltısı (3) – Akşam Yemeği (2)
* Nemrut Dağı Transferi ve Turu
* Seyahat Sigorta Paketi
* Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


* Tüm Şahsi Harcamalar
* HALFETİ TEKNE TURU (200TL)
* URFA’DA YEMEKLİ SIRA GECESİ(500TL)
* Öğle Yemekleri
* Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri