Kapadokya Turları

Çıkış Tarihi
KAPADOKYA TURLARI LİSTELENİYOR
 • Ankara Çıkışlı Kapadokya Ve Ihlara Vadisi Turu 1 Gece 2 Gün

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı 2 Günlük Kapadokya Turunu Gezgintur İle Gezmeye Ne Dersiniz ? Bilgi ve Rezervasyon: 0312 425 44 25
  2 Gün
  Otobus
  2.990TL
  Detaylar
  EN YAKIN: 20 Temmuz
 • Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu

  Günübirlik Ankara Çıkışlı Kapadokya Turunu Gezgintur İle Gezmeye Ne Dersiniz ? Bilgi ve Rezervasyon: 0312 425 44 25
  1 Gün
  Otobus
  990TL
  Detaylar
  EN YAKIN: 20 Temmuz


Ankara Çıkışlı Kapadokya Turları

Kapadokya turları, tarihi bir atmosferde lüks bir tatil geçirebilmenizi vadediyor. İç Anadolu Bölgesi’nin doğal güzellikleriyle en meşhur destinasyonu olan Kapadokya, aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya miras listesine eklenmiş nadide turistik yerlerden de biridir. Yüzyıllar önce, çevresinde bulunan volkanik dağlardan püsküren lavların, doğal olayların etkileşimiyle oluşan Peri Bacaları ise bölgenin en karakteristik özelliğidir.
Kapadokya coğrafyası, Niğde, Kırşehir, Kayseri‘ye kadar uzanır ve büyük bir bölümü ise Nevşehir sınırları içinde yer alır. İç Anadolu Bölgesi iklim şartlarını taşıyan şehrin hava sıcaklıkları yıl boyunca değişkenlik gösterir. Geçmiş dönemlerde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kapadokya’nın bu mistik atmosferini ve diğer doğal güzelliklerini Kapadokya turları ile keşfedebilir, keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Kapadokya, Eski Taş Devri’ne kadar dayanan geçmişi ve içerisinde barındırdığı kültürel mirasıyla eşsiz bir tatilin kapılarını aralar. Binlerce yıllık yer altı şehirleri ve muhteşem tarihi dokusuyla günümüzde de hala keşfedilmeye devam eden Kapadokya, belirli zamanlarda düzenlenen Kapadokya tur organizasyonları ile unutulmaz bir tatil keyfi yaşatır. Kanyon gezileri, mistik atmosferi ve doğa sporu olanakları ile dikkat çeken Kapadokya, etkileyici güzellikleriyle kendine hayran bırakır. Yılın her dönemi ayrı güzellikler sunan Kapadokya yılbaşı turları ile gezilebilir.

Kapadokya turu ile kültürel ve doğal güzellikleri bir arada yaşayabilir, büyülü bir atmosferde lüks bir tatil geçirilebilir. Farklı Kapadokya tur organizasyonları arasından en ideal seçim yapılarak keyifli anlar yaşanabilir. Türkiye’nin birçok bölgesinden düzenlenen Kapadokya haftasonu turları da zaman kısıtlaması olanlar için iyi bir alternatiftir. Bununla birlikte bölgeye daha çabuk ulaşmak için uçaklı Kapadokya turu da tercih edilebilir.

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu ile Kapadokya’nın tüm cevherlerini barındıran Ürgüp, Avanos, Göreme’nin 4-20 km. arasındaki bölgesi kuş bakışı izlenebilir. Sokak arasındaki taş evler, yeni uyanan vadiler, güvercinlerin mesken tuttuğu Güvercinlik, yeşilin tüm tonlarını gözler önüne seren bağ ve bahçeler, ve tüm Kapadokya’nın siluetini yansıtan Peri Bacaları, balon turuyla farklı bir perspektiften görülebilir.

Kapadokya’nın tüm güzelliklerini gökyüzünden izleme ve hafızalarda unutulmaz anılar biriktirme fırsatı sunan Kapadokya balon turu ile adrenalin dolu bir gün geçirme fırsatı doğar. 20 yıldır yapılan balon turları, özel ekipmanlar ve profesyonel FFA Sivil havacılık sıcak balon lisansına sahip pilotlar tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca tüm misafirler, güvenlik önlemlerinin kontrolü olduğu uçuşlarda “zorunlu uçuş sigortası” ile sigortalanıyor.

Ankara Çıkışlı Kapadokya Tur Fiyatları

Kapadokya tur fiyatları, her bütçeye uygun alternatifleriyle ön plana çıkıyor. Bu nedenle öncelikle kaç günlük bir seyahat planlandığına ve nasıl bir programa dahil olunmak istenildiğine karar verilmesi gerekiyor. Farklı gün alternatiflerinin yanı sıra hafta sonunu kapsayan Kapadokya turları, gezgintur tarafından düzenlenmektedir. Ulaşım, konaklama, yapılacak aktiviteler ve diğer ekstra talep edilecek hizmetlere göre Kapadokya tur fiyatları da değişiklik gösterir.

Yılın belli zamanlarından yapılan kampanyalar ve avantajlı fiyat teklifiyle düzenlenen tur paketleri, her bütçeye uygun alternatifler sunar. Bol aktiviteli bu turlar için en cazip fiyat seçeneklerini ve en eğlenceli organizasyonları bulabileceğiniz Gezgintur ayrıcalıklarından yararlanabilir ve erken rezervasyon avantajlarını değerlendirebilirsiniz. 

Kapadokya Tur Fırsatları Nelerdir?

Kültürel ve tarihi turlar arasında ilk sıralarda yer alan Kapadokya, doğal ve kültürel güzellikleriyle gezilecek pek çok yere sahiptir. Bu tarihi atmosferin hepsini yaşamak ve tarihi dokuyu görmek için planlı ve programlı hareket edilmelidir. İşte bu nedenle üç ya da dört günlük veya hafta sonu organize edilen Kapadokya turları tüm ihtiyaçlarınıza cevap verir. Ulaşım ve konaklamanın dışında rehberlik hizmeti de alabileceğiniz bu turlar, Kapadokya’nın tüm güzelliklerini önünüze sererek daha otantik bir gezi yapmanızı sağlar. Kapadokya tur fırsatları için hemen sitemizi ziyaret edebilir, zamanınıza ve bütçenize uygun tur organizasyonlarından birinde yerinizi ayırtarak doyasıya bir tatil geçirebilirsiniz. Bununla birlikte Kapadokya tur fırsatları ile;

Kapadokya Türk gecelerine katılabilir, muhteşem bir dokuya sahip Ihlara Vadisi’ni gezebilirsiniz.

Mağara evlerini dolaşarak antik bir gezi yapabilir, peri bacalarını ziyaret ederek farklı bir atmosferi yaşayabilirsiniz.

Göreme’deki kilise ve manastırları ziyaret ederek kültürel bir seyahat gerçekleştirebilir, Avanos’tan yöresel çanak, çömlek vb. hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.
Ürgüp’te Temenni Tepesi’nden bölgeye kuş bakışı göz atabilir ve enfes bir manzaraya tanık olabilirsiniz.

Safari turları ile heyecanlı ve bir o kadar da adrenalin dolu aktiviteler yapabilir, bisiklet turlarına katılarak farklı deneyimler elde edebilirsiniz.

Derinkuyu ve Çavuşin’deki yeraltı mağaralarını ziyaret ederek kültürel birikiminizi artırabilir, mağara evlerde konaklayabilir ve seyahatinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu

Tarihi dokusu ve kültürel yapısıyla ön plana çıkan Kapadokya, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti misafir ediyor. Bölgenin kendine has güzelliklerini keşfetmek için tercih edeceğiniz Kapadokya tur organizasyonları, hafta sonu olabileceği gibi birkaç günü kapsayan turlar şeklinde de düzenlenir. Ankara çıkışlı Kapadokya turu, Ihlara Vadisi’nin o muhteşem atmosferine girerek başlar ve oluşturulan rotaya uygun olarak Narlı Göl ve diğer tarihi dokuların ziyaretiyle devam eder.

Ankara çıkışlı Kapadokya Turu’nun ilk durağı olan Ihlara Vadisi, büyüleyici görünümüyle ziyaretçilerini karşılar. Vadi içinde oyulmuş olan kiliseler ve Melendiz Çayı’nın inanılmaz güzellikleri eşliğinde tüm bölge gezilir. Öğle yemeği molası verilerek diğer bir güzergâh olan Narlı Göl’e varılır. Adeta bir mühendislik harikası olan Derinkuyu ve Kaymaklı Yer altı Şehri de ziyaret edildikten sonra Ürgüp’ün Üçgüzeller mevkiine geçilerek tura devam edilir. Doğal taşların işlendiği onyx taş atölyelerine de uğranıp, ziyaret tamamlanır.

Kapadokya Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Muhteşem doğa örüntüsü, tarihi yapıları, müzeleri, Peri Bacaları ve balon turlarıyla masal gibi bir tatil geçirmenize olanak sağlayan Kapadokya, gezilecek yerler açısından zengin seçenekler sunar. Sihirli coğrafyanın güzel atlar ülkesi olan Kapadokya, yeraltı şehirleri, kaya otelleri, şiir gibi görselliğe sahip vadileri ve daha önce hiç deneyimlemediğiniz aktiviteleri ile size unutulmaz anlar yaşatarak keyifli bir tatil geçirmenizi sağlar.
Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya’nın en fazla ziyaret edilen yerlerinden biri olan Derinkuyu Yeraltı şehri, 1967 yılında turizme açılmıştır. Kapadokya’nın en 36 yeraltı şehrinden en büyüğü olan Derinkuyu Yeraltı şehri, 8 kattan oluşmaktadır. Yapılış tarihi Protohitit dönemine kadar uzanır.

Göreme Açık Hava Müzesi: 13. yüzyıla kadar eğitim merkezi olarak kullanılan bu tarihi yapının hikayesi M.S.4. yüzyıla kadar dayanır. Kayseri Piskoposu Aziz Basil, öğretilerini yaymaya ve öğrenci yetiştirmeye burada başlamış ve manastır hayat tarzının vadiye hâkim olmasına neden olmuştur.

Avanos: Kapadokya bölgesinin çömlekleriyle ünlü olan ilçesi Avanos’un toprakları, Orta ve Kuzey Anadolu’yu dolaşan Kızılırmak nehrinin buradan geçmesinden ötürü tüflü kızıl rengini almıştır. Bu topraktan elde edilen çamur kullanılarak yapılan yöresel birçok çanak, çömlek ise hediyelik eşya olarak satışa sunulur.

Üç Güzeller Peri Bacaları: Kapadokya’nın simgesi konumunda olan Üç Güzeller Peri Bacaları, geçmiş yıllarda birçok efsaneye konu olmuştur, Bunlardan en dikkat çekici olanı; dönemin kralının kızının bir çobana âşık olmasıyla başlayandır. Hikâyeye göre; çoban ve prensesin doğan çocuklarının peşinden kralını askerleri gider ve ölmemek için mucize bekleyen prenses ve çocuğu taşa çevrilir. Efsaneye göre, Üç Güzeller Peri Bacaları'nda en öndeki peri bacasının çoban, arkasındakinin çocuk ve en arkadakinin ise prensesi temsil ettiği rivayet edilir.

Narlı (Acı Göl) Krater Gölü: Ihlara vadisi yakınlarında gizlenmiş olan Narlıgöl, Kapadokya’nın tek krater gölüdür. Yanardağlardan dışarı çıkan lavların magmalarda oluşan çukurlarda birikerek taşlaşması sonucu oluşmuştur. Zaman için yağmur ve kar suları ile dolan bu kraterler göllerin meydana gelmesini sağlamıştır. Narlı Göl, yüksek dağlarla çevrilmiş olduğu için yağmur ve kardan etkilenmediği için dondurucu ayazlar görülmez. 70-80 metre derinliğinde olan göl, 3000 metrekare bir alanı kaplar.

Güvercinlik Vadisi: Nevşehir’in en çok merak edilen noktalarından biri olan Güvercinlik Vadisi, adını güvercinlerden almıştır. 4100 metre uzunluğunda olan vadi, Göreme’de bulunur. Kapadokya turları sırasında bölgenin muhteşem manzarasını en iyi şekilde izlemek için balon turlarından faydalanmanızı öneririz.

Siz de Kapadokya turları ve daha fazlası için 2022 resmi tatiller'i kontrol edip, erken rezervasyon imkanlarından yararlanabilirsiniz.