Karadeniz Turları

Çıkış Tarihi
KARADENİZ TURLARI LİSTELENİYOR
 • EN İYİ FİYAT

  Karadeniz Ve Batum Turu 3 Gece 4 Gün

  Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Karadeniz Turunu Gezgintur İle Gezmeye Ne Dersiniz ? Bilgi ve Rezervasyon: 0312 425 44 25 TRABZON - RİZE - GÜRCİSTAN (BATUM) - ORDU
  4 Gün
  Otobus
  7.990TL
  Detaylar
  EN YAKIN: 18 Temmuz
 • EN İYİ FİYAT

  Karadeniz Ve Batum Turu Ankara Çıkışlı 4 Gece 5 Gün

  Ankara Çıkışlı 4 Gece 5 Gün Karadeniz ve Batum Turunu Gezgintur İle Gezmeye Ne Dersiniz ? Bilgi ve Rezervasyon: 0312 425 44 25 SAMSUN - ORDU - GİRESUN - TRABZON…
  5 Gün
  Otobus
  9.490TL
  Detaylar
  EN YAKIN: 20 Temmuz


Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu

Karadeniz turları; doğayı ve doğal güzellikleri sevenler için muazzam bir tatil alternatifi olarak ön plana çıkıyor. Tarihi mekanları, doğal güzellikleri, yemyeşil çay tarlaları, yaylaları, kanyonları ve en önemlisi temiz havasıyla Karadeniz; Türkiye’nin en cazip turistik bölgeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bölge; coğrafi konumu, iklim yapısı ve diğer özellikleriyle yılın her mevsimi dünyadan ve Türkiye’den gelen birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor.

Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz ve Orta Karedeniz olarak üç bölgeden oluşan Karadeniz’in en verimli gezileri, Doğu ve Batı Karadeniz turları ile yapılıyor. Yeşil ve mavinin muhteşem ambiyansını bir arada sunan Karadeniz’e farklı alternatifler içiren birçok tur organizasyonu düzenleniyor. Doğa turizmine ilgi duyan kişiler tarafından tercih edilen Karadeniz turları, İstanbul çıkışlı Karadeniz turu başta olmak üzere farklı seçenekler sunuyor. ‌gezgintur.com yer alan Karadeniz turu organizasyonlarını inceleyerek, hayalinizdeki tatili yapabilir ve Karadeniz’in o eşsiz manzarasına karşı unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. 

Ankara Çıkışlı Karadeniz Tur Fiyatları

Karadeniz tur fiyatları; kalınacak gün sayısına, konaklama yapılacak mekânın özelliklerine ve gezilecek yerlerin rotasına göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca, turun hareket edeceği bölgeye olan uzaklığı ve tercih edilen ulaşım aracı da Karadeniz tur fiyatları için etkileyici bir faktör oluyor. Uçaklı Karadeniz turu fiyatları, biraz pahalı gibi görünse de gezgintur, bütçeyi sarsmayan farklı tur alternatifleriyle beklentilerinizi karşılıyor. Karadeniz turu 2022 yılında da seyahat etmeyi sevenlere unutulmaz bir tatil geçirme fırsatı sunuyor. Âdeta bir doğa harikası olan Karadeniz; serin yaylaları, şırıl şırıl çağlayan dereleri ve kendine has doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

Karadeniz’in müthiş güzelliklerini yakından görmenize olanak sağlayan Batı Karadeniz turu ve Doğu Karadeniz turu olmak üzere iki farklı rotaya düzenlenen tur organizasyonlarıyla asla unutamayacağınız yeni deneyimler yaşayabilir; uçsuz bucaksız yeşillikler içinde doyasıya bir tatilin tadına varabilirsiniz.Karadeniz turu ile Türkiye’nin kuzey kıyıları boyunca sergilenen yeşilin her bir tonunu ve kilometrelerce uzanan vadilerin o muhteşem manzarasını görme şansını yakalayabilir; bambaşka bir dünyanın içine kendinizi bırakabilirsiniz. Göreceğiniz doğa harikası manzaralar ve binlerce yıla dayanan tarihî yapılar sayesinde Karadeniz Bölgesi’ni yeniden keşfedebilir; kültürel birikiminize yenilerini ekleyebilirsiniz.

Karadeniz Turları

Batı Karadeniz Turu

Batı Karadeniz turu, Sakarya Ovası’ndan Gürcistan sınırına kadar uzanan bir bölgeyi kapsıyor ve Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop, Zonguldak gibi illeri de içine alarak gerçekleştiriliyor. Kendine has doğal güzellikleriyle her mevsim çok sayıda turisti ağırlayan bölge, birbirinden farklı güzellikleriyle ziyaretçilerine gezilecek birçok alternatif sunuyor.

Batı Karadeniz denilince akla ilk gelen destinasyonlardan biri olan Safranbolu, meşhur Safranbolu evleri ve Karadeniz yaylalarıyla misafirlerini bir kez daha kendine hayran bırakıyor. Muhteşem manzarasıyla sizi karşılayan Karadeniz dağları, yemyeşil bir doğa manzarası sunuyor. Birbirinden güzel doğa harikası Amasra plajları ise deniz tatili yapmayı sevenleri serinleten güzelliğiyle Batı Karadeniz turunu cazip hâle getiriyor.Kültür turu severler tarafından en fazla tercih edilen tur organizasyonlarından biri olan Karadeniz turları ile doğayla baş başa kalma şansını yakalayabilir; buz gibi akan Karadeniz derelerinde ve plajlarında serinleyerek gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Doğu Karadeniz Turu ile Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Karadeniz’in gezilecek görülecek yerler bakımından en fazla alternatife sahip yerlerinden biri olan Doğu Karadeniz; gölleri, akarsuları, yaylaları ve kıyı kesiminde yer alan zengin bitki örtüsüyle ziyaretçilerin gözde destinasyonları arasına girmeyi başarıyor. Göz alıcı muhteşem doğa manzarasıyla ve tarihî dokusuyla hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olan Doğu Karadeniz, çeşitli tur organizasyonlarının düzenlenmesini de teşvik ediyor. Doğu Karadeniz turu ile hayatınızın en eğlenceli tatilini yapabilir; ömür boyu güzelliklerle hatırlayacağınız birçok anı biriktirebilirsiniz.

Doğu Karadeniz turu, bölgenin beş farklı ilini de içine alacak şekilde düzenleniyor ve her bir ilin tüm doğal güzellikleri böylece gezilebiliyor. Düzenlenen tur kapsamında; Rize, Artvin, Giresun, Trabzon ve Gümüşhane gezilerek planlanan tur rotası tamamlanıyor. Doğu Karadeniz turuyla gezilip görülecek yerler ise şöyle sıralanıyor:

Rize-Ayder Yaylası: Rize’nin en meşhur doğal güzellikleri arasında ilk sırada yer alan Ayder Yaylası, yaz aylarında bile kar yağışının yaşanmasından ötürü dikkatleri üzerine çekiyor. Ünlü Karadeniz yemeklerinin en lezzetlilerini tatmak ve muhteşem bir yayla havasını solumak isteyen ziyaretçilerin ilgi odağı olan yayla, yılın her mevsimi kendine hayran bırakan güzellikleri misafirlerine sunuyor.

Rize-Fırtına Deresi: En çok rağbet gören yerlerden biri olan Fırtına Deresi, birçok filme sahne olan doğal güzellikleri ve muhteşem manzarasıyla ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Üzerinde bulunan meşhur köprü ve çevredeki çay bahçeleri ise biraz mola vermenize olanak sağlayarak keyifli bir tatil geçirmenize imkân tanıyor.

Trabzon-Sera Gölü: Turistik açıdan önemli yerlerden bir olan Sera Gölü; Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yer alıyor. Heyelan set gölü olarak kabul edilen göl, muhteşem manzarası ve temiz havasıyla ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri oluyor.

Trabzon-Sümela Manastırı: Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en sık ziyaret edilen yerlerinden biri olan Sümela Manastırı, 14. asırda karakol olarak kullanılan tarihî bir yapı olarak turistlerin ilgi odağı oluyor.

Artvin-Karagöl: Manzarası ve temiz havasıyla ziyaretçilerini karşılayan göl, içerisinde bulundurduğu ladin ve çam ağaçlarıyla göz dolduruyor.

Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu

Doğal güzellikleri, tarihî yapısı ve temiz havasıyla ön plana çıkan Karadeniz Bölgesi, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti misafir ediyor. Bölgenin kendine özgü güzelliklerini keşfetmek için tercih edeceğiniz Ankara çıkışlı Karadeniz turu, farklı rotaları kapsayan tur organizasyonlarıyla unutulmaz bir tatil vadediyor. Konforlu araçlarla düzenlenen Ankara çıkışlı Karadeniz turu; Samsun, Rize, Ordu, Batum, Sinop, Ordu, Trabzon, Artvin gibi illeri kapsıyor ve belirlenen rotada yer alan illerin hem tarihî hem de doğal güzellikleri gezilebiliyor. Ankara çıkışlı Karadeniz turu ile gezilip görülecek bazı yerler ise şöyle sıralanıyor:

Samsun: Turun ilk günü, sabah erken saatlerde ulaşılan Samsun şehir merkezinde kahvaltı yapılıyor ve sırasıyla Onur Anıtı, Bandırma Vapuru, Çarşamba, Terme, Ordu Boztepe, Giresun, Giresun Kalesi ve Giresun Adası gezilerek akşam yemeği ve konaklama için otele geçiliyor.

Rize: Giresun’da konaklama yapılan otelde kahvaltı yapıldıktan sonra Trabzon-Rize güzergâhında hareket edilerek Çayeli’ne ulaşılıyor. Çayeli’nde bulunan alerji ve cilt hastalıkları için önerilen kenevir atölyeleri ziyaret ediliyor. Rize bezi dokuma atölyesinin ziyareti tamamlanınca Fırtına Vadisi’ne hareket ediliyor. Öğlen yemeği molasının ardından Fırtına Deresi kenarında zipline aktivitesi yapılarak otele dönülüyor.

Trabzon: Altındere Milli Parkı, Trabzon Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Sümela Manastırı, Trabzon Kalesi ve Akçaabat Kalesi'ni kapsayan tur organizasyonu, bölgenin tüm tarihî eserlerini ve doğal güzelliklerini görme şansı veriyor.

Ankara çıkışlı Karadeniz turunun diğer alternatif rotalarını öğrenmek için gezgintur.com u ziyaret edebilir; hem tarihî hem de kültürel birikimlerinizi artırarak unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Karadeniz Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Karadeniz, gezilecek ve görülecek yerler açısından da zengin alternatifler sunan bölgelerin başında geliyor. Tarihî yapıları, müzeleri, manastırları ve kiliseleri ile bir kültür mozaiğini bünyesinde barındıran Karadeniz Bölgesi, muhteşem doğa örüntüsüyle de unutulmaz bir tatil fırsatının kapılarını aralıyor. Düzenlenen çeşitli Karadeniz tur organizasyonları sayesinde Karadeniz’in o muhteşem doğal güzelliklerini, yayla faaliyetlerini, yemyeşil ormanlarını ve serin derelerini yeniden keşfedebilir; bol oksijenli temiz havasını doya doya içinize çekerek şahane bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Yeşilin her tonunu görmenize imkân tanıyan Karadeniz turları ile yeşile doyabilir ve antik yapılar arasında dolaşırken tarihi yakından keşfedebilirsiniz. Gezginturda yer alan Ankara Çıkışlı Karadeniz ve Yaylalar Turunu, Karadeniz ve Batum Turu seferlerini inceleyerek bütçenize en uygun tur alternatiflerinden birini değerlendirerek, ailenizle birlikte unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Artvin: Doğu Karadeniz’de yer alan Artvin, Kaçkar Dağları eteklerinde Hatila Vadisi Milli Parkı ve Maral Şelalesi ile doyumsuz bir tatil vadediyor. Karadeniz’in turistik yerlerini keşfetmek isteyen gezginlere çok fazla alternatif sunan Artvin, Parhalı Manastırı ve İşhanı Manastırı ile de kültürel bir yolculuk imkânı sunuyor.

Rize: Ayder Yaylası’yla meşhur olan Rize, Çamlıhemşin’in 2500 rakımlı bir noktasında olan Pokut Yaylası’yla da ziyaretçilerine yeşilin her tonunu sunuyor. Ayrıca; Rize Kalesi, Atatürk Evi, Etnografya Müzesi, Gölcük Gölü, Isırlık Tabiat Parkı ve Rize Müzesi de misafirleri, daha önce hiç görmedikleri tarihî ve doğal güzellikleriyle karşılıyor

Zonguldak: Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yer alan meşhur Cehennemağzı Mağaraları’nın mitolojik öyküsünü yakından dinlemek isteyen tatilcilere ve Güç Tanrısı olarak bilinen Herkül’ün hikayesinin devamını merak eden ziyaretçilere hitap eden tarihi belde, misafirlerini bekliyor.

Karabük: Bol oksijenli ve yemyeşil ormanlarıyla meşhur Yenice Ormanları Karabük’te yer alıyor. İki metre uzunluğundaki ağaçları, şelaleleri, kanyonları ve ender bulunan bitkileri ile Karabük, ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Karadeniz Yaylaları Hangileridir?

Dik yamaçlardan, uçurumun kenarlarından yapacağınız yayla yolculuğu sonrasında kendinizi bulutların üzerinde bulacaksınız! Öncelikle ilk tavsiyemiz zorlu yayla yollarında mutlaka yöreyi bilen, tanıyan rehberler ve şoförlerle seyahat etmeniz. Zorlu yolculuğun ardından varacağınız yaylalarda hiç görmediğiniz doğal güzellikler sizleri bekliyor. Sadece Karadeniz’e özgü çiçekler, ağaçlar ve yöresel kültür “iyi ki bu seyahati yaptım!” dedirtecek. Karadeniz’in meşhur yaylaları denildiğinde akla gelen Ayder’in yanı sıra Karadeniz turları ile göreceğiniz hiç duyulmadık, kalabalık olmayan, doğal güzellikleri bozulmamış yaylalar da olacak. Gezgintur Karadeniz özel turları ile yaylaları keşfedin! Karadeniz yaylaları;

Hazındak Yaylası: Rize Çamlıhemşin’de bulunan Hazındak yaylası, otantik Karadeniz evleri ve yöreye özgü canlı çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Etrafı dağlarla çevrili Hazındak Yaylası’ndan ayrılmak istemeyeceksiniz! Ayrıca popüler tatil rotalarını öğrenmek için tatil rehberi'ne göz atabilirsiniz.

Karagöl Yaylası: Borçka Artvin’de olan yayla, en bakir kalan yaylalardan biri. Son yıllarda artan yayla turizminin kötü etkilerinden kendini korumayı başarmış. Gerçekten doğayla baş başa kalmak istiyorum ve bol bol doğa yürüyüşü yapmak istiyorum diyorsanız Karagöl Yaylası’nı tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında Cuma günü yaylaya giderseniz bölge halkının kurduğu pazarı ziyaret edebilir, yöresel yiyeceklerden alabilirsiniz.

Kümbet Yaylası: Yayla tatili deyince akla gelen Kümbet Yaylası bungalov evleri ve dağ evleriyle konaklamaya oldukça elverişli Karadeniz yaylalarından. Giresun’a 50 km mesafede olan Kümbet, diğer yaylaları da içine alan yapısıyla oldukça geniş bir alan. Kümbet yaylasında yaz aylarında yapılan şenliklere katılmayı ihmal etmeyin.

Pokut Yaylası: Rize Çamlıhemşin’de bulunan bir diğer yayla da Pokut Yaylası. Ayder Yaylası’na olan yoğun ilgi ve kalabalık nedeniyle kaçmak isteyenler daha zorlu bir yoldan biraz daha ileri giderek Pokut Yaylası’na ulaşıyor. Pokut Yaylası 2032 m. yükseklikte olmasına rağmen bulutların üzerinde yemyeşil atmosferi ile dikkat çekiyor. Pokut Yaylası’nda bulunan pansiyonlarda konaklama imkânınız bulunuyor.

Ayder Yaylası: Kaçkar Dağları’nın yanı başında 1350 m. yükseklikte olan Ayder Yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunuyor. Konaklama seçenekleri açısından en gelişmiş yaylalardan. Bungalov evler özellikle Ayder’deki konaklama imkanları arasında en dikkat çeken ve tercih edilen konaklama tiplerinden.

Elevit Yaylası: Kaçkar Dağlarında bulunan bir diğer yayla da Elevit Yaylası. Rize Çamlıhemşin’in doğası bozulmamış ve koruma altına alınmış en güzel yaylarından bir tanesi. Çat Vadisi’nde bulunan Elevit’te konaklamak için gezgintur konaklama seçeneklerini değerlendirebilir ya da Elevit Yaylası kamp alanlarını değerlendirebilirsiniz. 

Ankara Çıkışlı Karadeniz Turları Gezgintur'da

0312 425 44 25
0541 425 44 26
0541 425 44 27