ANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURU

ANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURUANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURUANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURUANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURUANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURUANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURUANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURUANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURU


ANKARA ÇIKIŞLI SAFRANBOLU CAM TERAS YÖRÜK KÖYÜ TURUMUZDA UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNDE BULUNAN MÜZE KENTTE GELENEKSEL OSMANLI MİMARİSİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİ GÖRÜP DENEYİMLEME FIRSATINI GEZGİNTUR İLE YAŞAYIN
0312 425 44 25

  • SAFRANBOLUYU KEŞFEDİN
  • PROFESYONEL TANITIM VE KONFORLU SEYAHAT
  • DOĞA KÜLTÜR VE TARİH HEPSİ BİR ARADA
  • OTANTİK ÜRÜNLER İÇİN ALIŞVERİŞ FIRSATI

SEZON BOYU HER ÇARŞAMBA, CUMARTESİ ve PAZAR

ANKARA ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK

SAFRANBOLU - CAM TERAS VE YÖRÜK KÖYÜ TURU

ARAÇ İÇİ SANDVİÇ PAKETİ
GİDİŞ DÖNÜŞ ULAŞIM VE PROFESYONEL REHBERLİK DAHİL

Bilgi ve Rezervasyon:
0312 425 44 25
0541 425 44 26
0541 425 44 27


PROGRAM: 
07:00 Kızılay Avm önü, 07:10 Armada Avm Önü, 07:30 Optimum Avm Karşısında siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından keyifli Safranbolu turumuzun yolculuğuna başlıyoruz. Araç içi kahvaltı paketi ikramı ve gerekli molalarımız sonrası rehberimizin anlatımları eşliğinde ilk olarak Tokatlı Kanyonu’nu görüyor ve Kanyonun 80 metre üzerinde kurulu “Kristal Teras” (isteğe bağlı ekstra 20 TL) üzerine çıkarak fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası 17 Aralık 1994 tarihinden beri Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’ya ilk gelen Türklerin konuşlandığı, Yağmur Duaları ile Hıdırellez Kutlamalarının yapıldığı Hıdırlık Tepesi’ne geliyoruz. (ekstra 10 TL) Buradan yine rehberimizin anlatımları ile Saat Kulesini, Eski Hükümet Konağını, Tarihi Hapishaneyi dinliyor ve panoramik olarak görüp fotoğraf için mola veriyoruz. 

Daha sonra Safranbolu'nun merkezine iniyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği arası sonrası rehberimiz eşliğinde Cinci Han ve Hamamını, İzzet Paşa Camii’ni ve Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saatini, Yemeniciler Arastası’nı, Demirciler Çarşısı’nı ve Kaymakamlar Evi'ni geziyoruz. Gezilerimizin bitiminde İmren Lokumları’na gelip yöre hakkında bilgilendirme alıp serbest zamanda alışveriş yapıyoruz.

Son durağımızda Anadoluda Yörük aşiretleri için kurulan 17 yerleşimden birisi olan ve 700 yıldan beri varlığını sürdürmeye devam eden Yörük Köyü’ne ulaşıyoruz. Rehberimizden yörüklerin tarihini öğrenme, geleneklerine ve yaşam tarzlarına tanıklık etme şansını bulacağımız Yörük Köyünü geziyoruz ve verilen serbest zaman sonrası turumuzu tamamlıyoruz. Verilen Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz rehberimiz ile beraber Sipahioğlu Konağı (Filiz Teyze'nin Evi ekstra isteğe bağlı 15 TL) ziyaret edebilir, gezebilirler. 

Yol üzeri gerekli molalarımızın ardından saat 22:00-22:30 civarı Ankara'ya ulaşıyoruz. Bir başka Gezgintur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kalkış Noktalarımız
07:00 Kızılay Avm Önü
07:10 Armada Avm Önü
07:30 Optimum Avm Karşısı

EK BİLGİLER

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#287
LOKASYON:
Safranbolu
YEMEK:
Araç İçi Sandeviç Paketi
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
07:00 Kızılay Avm Önü
07:10 Armada Avm Önü
07:30 Optimum Avm Karşısı (köfteci yusuf önü)
BİTİŞ:
Biniş Noktaları İle Aynı Noktalarda İnilebilir
İPTAL POLİTİKASI:
Ek Bilgiler

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

990TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


- Gidiş Dönüş Ulaşım
- Araç İçi Sandviç Paketi
- Acenta Refakati ve Rehberlik Hizmeti
- Programda Belirtilen Çevre Gezileri

HARİÇ OLANLAR:


- Kişisel Harcamalar
- Ekstra Olarak Belirtilen Noktalar
- Öğle Yemeği