ÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURU

ÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURUÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS MUDANYA TRİLYE BURSA TURU


ANKARA ÇIKIŞLI 2 GECE 3 GÜN
ÇANAKKALE – BOZCAADA – ASSOS – MUDANYA - TRİLYE - BURSA TURU
GİDİŞ DÖNÜŞ ULAŞIM – RESTORANDA KAHVALTI – 2 GECE OTEL KONAKLAMASI – OTELDE 2 KAHVALTI – OTELDE 2 AKŞAM YEMEĞİ – PROFESYONEL REHBERLİK – SEYAHAT SİGORTASI – ECEABAT FERİBOT GEÇİS ÜCRETİ DAHİL
0312 425 44 25

ANKARA ÇIKIŞLI 2 GECE 3 GÜN 

ÇANAKKALE – BOZCAADA – ASSOS – MUDANYA - TRİLYE - BURSA TURU 

GİDİŞ DÖNÜŞ ULAŞIM – RESTORANDA KAHVALTI – 2 GECE OTEL KONAKLAMASI – OTELDE 2 KAHVALTI – OTELDE 2 AKŞAM YEMEĞİ – PROFESYONEL REHBERLİK – SEYAHAT SİGORTASI – ECEABAT FERİBOT GEÇİS ÜCRETİ DAHİL

Bilgi ve Rezervasyon: 
0312 425 44 25 
0541 425 44 26 
0541 425 44 27 

ARAÇ HAREKET NOKTALARI:
23:00 KIZILAY AVM
23:10 ARMADA AVM
23:20 ÜMİTKÖY

TUR TARİHLERİMİZ: (Belirtilen tur tarihinin bir önceki gecesi Anka'dan hareket ile başlamaktadır)
10-12 NİSAN 2024 - BAYRAM
12-14 NİSAN 2024 - BAYRAM
26-28 NİSAN 2024
10-12 MAYIS 2024
24-26 MAYIS 2024
7-9 HAZİRAN 2024
17-19 HAZİRAN 2024 - BAYRAM
21-23 HAZİRAN 2024 
5-7 TEMMUZ 2024
19-21 TEMMUZ 2024
2-4 AĞUSTOS 2024
16-18 AĞUSTOS 2024
30 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
13-15 EYLÜL 2024
27-29 EYLÜL 2024
11-13 EKİM 2024
25-27 EKİM 2024
8-10 KASIM 2024
22-24 KASIM 2024

Not: Gece çıkışlı tüm turlarımız, yayınlanan tur tarihinden 1 gün öncesi gece çıkış yapmaktadır.

Adres: Atatürk Bulvarı, Alemdar İşhanı, Evkur Avm 2 Bina Yanı, No: 88, Kat:2 - Kızılay

ÇANAKKALE BURSA TURU MEMNUNİYET ANKETİ için tıklayınız

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ASSOS BOZCAADA ÇANAKKALE

Belirtilen tur tarihinden bir önceki gece 23:00'de Kızılay avm önündeki buluşmamızın ardından, 23:10 Armada avm önünden 23:20 Ümitköy köprüsü altında misafirlerimizle buluşmamızın ardından keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarımız sonrası sabah saatlerinde bölgeye ulaşıyoruz. Restoranımızda alacağımız kahvaltının ardından Ortaçağ mimarisini andıran yapılar arasında tarihi köy evlerini geride bırakarak işçiliği ve mimarisi açısından döneminin en önemli surlarından, hem denize hem karaya egemen 3 km uzunluğunda bir surla çevrili Akropol’e varıyoruz. Akropol’ün en yüksek yerinde kurulmuş Athena Tapınağı ile Akropol çıkışında yer alan bir Osmanlı eseri, I. Murad dönemine ait Hüdavendigar Camii’ni görüyoruz.

Akropol gezimizin ardından panoramik olarak yukarıdan Akropol’ün güney yamacında bulunan ve daha sonra kiliseye dönüştürülen Agora’yı(Panoramik), Agora’nın doğusundaki kürsü, heykeller ve küçük anıtsal yapılardan oluşan Bouleuterionu (Meclis), Gymnasiumu, geleneksel Grek tiyatro planına uygun at nalı biçimindeki tiyaroyu, stoayı görüp Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay, kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Dileyen misafirlerle Ceneviz Kalesini gezip fotoğrafladıktan sonra Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restoranlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Serbest zaman sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve içecek alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek Geyikli iskelesine geçiyoruz ve ardından aracımıza binerek otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: TEMİZAY OTEL, YURDAKUL OTEL, OYTUNPARK OTEL, LEONS HOTEL, TROIA TUSAN OTEL, ARMİDA CİTY HOTEL VB.
2. Gün: Çanakkale

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Çanakkale feribot iskelesinden hareket ediyor, otobüsümüzle feribota binerek yarım saatlik bir yolculuğun ardından, Gelibolu Yarımadası’na ulaşıyoruz. şehitlik gezimize başlıyoruz. İlk göreceğimiz yerler Kilitbahir Kalesi, Rumeli Namazgah Tabyası ve Rumeli Hamidiye Tabyası panoramik olarak görüldükten sonra, Rumeli Mecidiye Tabyası’nda, kahraman gazimiz Havran’ın Manastır Köyü’nden Seyid Onbaşı ve 18 Mart Deniz Savunma Muharebesi Zaferi’nin bütün detaylarını rehberimizden dinleyeceğiz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından otobüsümüz ile devam ederek yolumuz üzerinde yer alan Soğanlıdere Şehitliği ve 1969 şehidimizin yattığı Şahindere Sahra Hastanesi Şehitliği’ni göreceğiz. Buradaki anlamlı ziyaretimiz sonrasında şehitlerimiz için yapılmış olan en büyük anıta gidiyoruz. Çanakkale Şehitler Abidesi (Abide-i Hürriyet) ziyaretimizde 60.000 askerimizin isimlerinin yazılı olduğu sembolik mezarlığı ve bu alanda yer alan tüm ziyaret noktalarını tamamladıktan sonra otobüsümüz ile buluşup turumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Morto Koyu, Fransız Mezarlığı’nı görerek Sed-ül Bahir’e ulaşıyoruz. Burada rehberimizden, bir kıta komutanı olmasına karşın, 25 Nisan günü 63 askerle boğaz girişini, 2800 askere karşı koruyan Yahya Çavuş’un hikâyesini dinleyerek Şehitliği, Hellas Anıtı’nı ve kaleyi ziyaret edeceğiz. Alçıtepe’de alacağımız yemek sonrası ANZAC Koyu, Arıburnu Yarları, Sfenksler, Nort Beach, ardından panoramik olarak Anzac Mezarlığı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve sonrasında Çanakkale Savaşlarında cansiperhane şekilde düşman üzerine geri dönmeyi asla düşünmeden giden, neredeyse askerlerin tamamının şehit olduğu 57. Alay Şehitliği’ne ulaşıyoruz. Burada Kesikdere Şehitliğini de gördükten sonra Kılıçbayırı ve Anafartalar Ovası’nı panoramik olarak görüp, metrekaresine 6000 merminin düştüğü, tek bir tepede 21.000 insanın hayatını kaybettiği, mermilerin havada çarpışabildiği ve Çanakkale Savaşlarının dönüm noktası olup, Mustafa Kemal’in bize özgürlüğümüzü yeniden verdiği yere; Conkbayırı’na gidiyoruz. Burada Yeni Zelanda Anıtı, Mustafa Kemal’in Saatinin Parçalandığı Yer, Nazif Çakmak Anıtı, Mustafa Kemal’in Gözetleme Yeri gibi çok önemli yerleri de görerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: TEMİZAY OTEL, YURDAKUL OTEL, ODAMAN OTEL, EKEN PRESTİGE HOTEL, TROIA TUSAN OTEL, ARMİDA CİTY HOTEL, GRAND ASYA HOTEL VB.
3. Gün: TRİLYE MUDANYA BURSA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Mudanya, trilye bursa turumuz için hareket ediyoruz. Gerekli molalarımız sonrası trilyeye ulaşıyoruz, Trilye’de bulunan Taş Mektebi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Trilye sokaklarında tarih öncesine giderek nostalji yaşıyoruz. Trilye evlerini gördükten sonra, Fatih Kilise Camii’ni geziyoruz.Çamlıkahve’de mola veriyoruz. Öğle yemeği arası sonrası Roma, Bizans ve Osmanlı döneminin izlerini göreceğimiz Mudanya’da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinden biri olan, Türk Yunan ateşkes antlaşması’nın imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mudanya Mütakere Binası ve 8. Yüzyıl Bizans yapısı olan Kumyaka Kilisesini rehberimizin anlatımıyla (panaromik olarak) görüyoruz. Buradaki gezimizin ardından verilecek serbest zaman sonrası doğallığı ve tarihsel zenginliklerini içinde barındıran Bursa’ya ulaşıyoruz.

Rehberimiz eşliğinde ilk olarak Osmanlı İmparatorluğunun İstanbul’u fethinden önce kurmuş olduğu Tophane gezisiyle turumuza başlıyoruz. Burada Osmangazi ve Orhangazi türbeleri, Bursa saat kulesi, ve seyir terası bulunmaktadır. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası, fotoğraf molamızın ardından Bursa Turumuza Bursa ilinin en görkemli camisi, Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’nın Ayasofya’sı olan Ulu Camii ziyaretiyle devam ediyoruz. Sonrasında kısa bir alışveriş arasının ardından 3. Günümüzü tamamlıyoruz ve Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Gerekli molalarımızın ardından akşam saatlerinde Ankara’da misafirlerimizle bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

EK BİLGİLER

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#116
LOKASYON:
Çanakkale
YEMEK:
3 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
23:00 KIZILAY AVM
23:10 ARMADA AVM
23:20 ÜMİTKÖY
BİTİŞ:
BİNİŞ NOKTALARI İLE AYNI YERLERDE İNİLEBİLİR
İPTAL POLİTİKASI:
Ek Bilgiler

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

5.590TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Gidiş Dönüş Ulaşım
1. Gün Restoranda Kahvaltı
2 Gece Otel Konaklaması
Otelde Kahvaltı (2)
Otelde Akşam Yemeği (2)
Profesyonel Rehberlik
Seyahat Sigortası
Eceabat Feribot Ücreti

HARİÇ OLANLAR:


Öğle Yemekleri
Müze Ören Yeri Girişleri
Bozcaada Feribot Ücreti
Kişisel Harcamalar