EN İYİ FİYAT

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURUTURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURUTURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURUTURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURUTURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU


TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ (ANKARA-KARS)
ANADOLU JET İLE DÖNÜŞ (ERZURUM-ANKARA)
1 GECE TREN, 2 GECE OTEL KONAKLAMASI

  • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ
  • ANADOLU JET İLE DÖNÜŞ
  • KARS KONAKLAMASI
  • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
  • SEYAHAT SİGORTASI
  • ERZURUM GEZİSİ

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU

 Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Seyahati 1 Gece Yataklı Vagon Konaklaması  - Erzurum / Ankara Dönüş Uçak Bileti
Program Dahlinde Çevre Gezileri - 2 Gece Kars'da Konaklama - Otelde; Sabah Kahvaltısı (2) - Seyahat Sigorta Paketi - Profesyonel Rehberlik Hizmetleri Dahil

 28 ŞUBAT - 2 MART 

3 GECE 4 GÜN

 TREN İLE GİDİŞ - UÇAK İLE DÖNÜŞ 

KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ: 12.990 TL

(2 KİŞİLİK KATILIMLARDA KİŞİ BAŞI FİYATTIR)

2 Yetişkin Yanında (2-5 Yaş Bir Çocuk Ücreti 2.500TL)

Bilgi ve Rezervasyon:
0312 425 44 25  
0541 425 44 26  
0541 425 44 27

TUR PROGRAMI: 

1.GÜN | ANKARA TREN GARI > TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS:
Kars Turumuz için saat 15:00’da Ankara (Eski) Tren Garında buluşma ve saat 15:55’de hareket edecek olan, TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuz da kompartımanlara yerleşiyoruz. Uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeği trenin yemekli vagonunda ekstra olarak alınabilir. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda.
Akşam Yemeği : Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. (Ekstra) 

2.GÜN | TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS’A TREN YOLCULUĞU  > ERZİNCAN > ERZURUM > KARS
Değerli misafirlerimiz, Gece tren yolculuğumuzda istasyonlardaki kısa bekleme anları sonrasında trenimiz Erzincan Tren İstasyonuna tahmini 08:00'da varıyor ve 2 saat 45 dakikalık beklemenin ardından 10:44'de Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz istasyondan ayrılıyor. Dilerseniz trende kalabilir veya ekstra düzenlenecek Erzincan turuna katılabilirsiniz. Gündüz yolculuğuna devam ediyor ve Anadolu’nun muhteşem manzaralarının seyrine dalıyoruz. Bol bol fotoğraflar çekebiliriz. Ardından trenimiz tahmini 14:52'de Erzurum Tren İstasyonuna varıyor. Burada verilecek 3 saatlik molada dileyen misafirler Erzurum merkezi gezmek için planlacak tura katılabilir ve Erzurum'un meşhur Cağ Kebabını tadına bakma fırsatı bulabilir. Dileyen misafirler yemek siparişlerini trene de isteyebilirler. Bölge ve bölgede yapılabileceklerle ilgili rehberimiz gerekli bilgilendirmeyi grubumuza yapacaktır. Saat 17:52'de Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz ile Erzurum İstasyonundan Kars'a hareket ediyoruz. Trenimiz tahmini akşam 21:55'e Kars Tren Garı’ na varıyor ve bizi bekleyen rehberimiz ile birlikte tur aracımıza binerek otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.Konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Turistik Doğu Ekspresinde alınacak olup, ekstradır. 
Öğle Yemeği : Turistik Doğu Ekspresinde veya Erzincan’da alınacak olup, ekstradır. 
Akşam Yemeği : Erzurum’da yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra) 
KONAKLANACAK OTEL:  KARS PARK OTEL, WinterCity Otel VB.

3.GÜN | ANİ HARABELERİ > ÇILDIR GÖLÜ > KAFKAS GECESİ* :
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Karsa 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolunun ilk Camisi olan Manucehr Camii'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölünde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. ( Ekstra) (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restoran çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Ardından ise Dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Gecesi Eğlencesine gidiyoruz. ( Ekstra)

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberinizin önerdiği yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra) 
Akşam Yemeği : Kafkas gecesi etkinliği için rehberinizden bilgi alarak rezervasyon yapabilirsiniz.(Akşam Yemekli)(Ekstra)
KONAKLANACAK OTEL: KARS PARK OTEL,WinterCity Otel VB.

4.GÜN | Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Sarıkamış Şehitliği, Erzurum - ANKARA:
Değerli misafirlerimiz, Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesini aşağıdan görüyoruz. Ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü ve Namık Kemal Evini görüyoruz. Kars şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyor ve Rus döneminden kalma Baltık mimarisi ile süslenmiş Kars Sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Kaşar Peyniri alışverişini yaptıktan sonra sıradaki ziyaret noktamız olan Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyor ve ardından Erzurum'a doğru hareket ediyoruz. İlk olarak ziyaret edeceğimiz nokta olan Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız.Öğle yemeği için meşhur Erzurum cağ kebabının tadına baktıktan sonra otantik Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Erzurum ziyaretimizi meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Turumuzun sonunda Ankara'ya dönüş için Erzurum havaalanında rehberimiz ile vedalaşarak Anadolu Jet TK7073 tarifeli seferi 20:00 uçuşu ile Ankara Esenboğa Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bir başka Gezgintur seyahatinde buluşmak üzere.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Erzurum Merkez’de rehberimizin yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra) 
Akşam Yemeği : Erzurum Merkez’de rehberimizin yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra) 
Günlük Rota : Kars – Sarıkamış – Erzurum – Ankara 


NOT: Bu tur özel tarih ve özel içerik ile oluşturulduğu için son 30 gün içersinde iptal ya da değişiklik herhangi bir sebep ile yapılmamaktadır. Sadece tur hareket tarihine 10 gün kalaya kadar misafir kendi yerine isim değişikliği yapabilir ya da misafirin isteği ile acenta tarafından yeri bir başkasına satılabilir ise iptal edilebilir. Aksi halde misafirin tura katılamaması durumunda tüm yükümlülük katılımcıya aittir ve ücret idesi kesinilke yapılamaz.


 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
► Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi 1 Gece Yataklı Vagon Konaklama ve Seyahat
► Erzurum – Ankara Anadolu Jet Uçak Bileti
► Program Dahlinde Tüm Çevre Gezileri 
► 2 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama 
► Otelde; Sabah Kahvaltısı (2)
► Seyahat Sigorta Paketi 
► Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR 
► Tren Seyahatinde Alınan Tüm Öğünler 
► TCDD Tarafından Düzenlenen Tüm Turlar 
► Tüm Şahsi Harcamalar 
► Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu 
► Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri 
► Yemeklerde Alınan İçecekler 
► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA

► Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagon 10 adet misafir, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bir koridordan oluşur. Vagondaki odalar 2 kişiliktir. Odaların içinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisine de açık tutulabilir. Her yol ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Yataklar iki katlı açılır ranza şeklindedir.

► Kompartıman içinde elektrik ocağı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi vb. yüksek akım çeken cihazların kullanılmaması gerektiği dahil emniyet gereklerini, korunma usul ve çarelerini seyahat eden yolcu bilmeli ve bu konudaki her türlü sorumluluk seyahat eden yolcuya aittir. Trende yapılan kontrollerde kompartıman içinde elektrik ocağı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi vb. yüksek akım çeken cihazların kullanıldığının tespit edilmesi halinde yaptırım uygulanacak, vagon ve trende bu nedenle oluşabilecek hasar bedeli yolcu tarafından ödenecektir. 

► Turistik Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

► Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı Vagonda Odalar İki kişiliktir.

Bilgi ve Rezervasyon:
0312 425 44 25  
0541 425 44 26  
0541 425 44 27  
ADRES: Atatürk Bulvarı, Alemdar İş Hanı, No: 88 Kat: 2 Gezgintur

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün:


2. Gün:


3. Gün:


4. Gün:


EK BİLGİLER

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA

► Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagon 10 adet misafir, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bir koridordan oluşur. Vagondaki odalar 2 kişiliktir. Odaların içinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisine de açık tutulabilir. Her yol ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Yataklar iki katlı açılır ranza şeklindedir.

► Kompartıman içinde elektrik ocağı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi vb. yüksek akım çeken cihazların kullanılmaması gerektiği dahil emniyet gereklerini, korunma usul ve çarelerini seyahat eden yolcu bilmeli ve bu konudaki her türlü sorumluluk seyahat eden yolcuya aittir. Trende yapılan kontrollerde kompartıman içinde elektrik ocağı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi vb. yüksek akım çeken cihazların kullanıldığının tespit edilmesi halinde yaptırım uygulanacak, vagon ve trende bu nedenle oluşabilecek hasar bedeli yolcu tarafından ödenecektir. 

► Turistik Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

► Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı Vagonda Odalar İki kişiliktir.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME 
Turistik Doğu Ekspresinde anons sistemi bulunmamakta olup, istasyonlarda bekleme yapılmamaktadır. İstasyonlarda rötar olması durumunda trenden ayrılmamanız önemle tavsiye edilir. Önceden belirlenmiş 2-3 saat bekleme yapılacak istasyonlarda tren hareket saatinden en az 15 dakika öncesinde trene dönmenizi tavsiye ederiz. Tren bekleme ve hareket saatlerinin güncel bilgisini vagon görevlilerinden öğrenebilirsiniz. Uzun süreli yolculuk ve tren restoranının kalabalık olabilme durumları için, yanınızda aperatif yiyecek- içecek ve su, lavabolar için de peçete vb. bulundurmanızı öneririz. Tren tarafından organize edilecek turların yapılamamasından Gezgin Tur sorumlu tutulamaz. 
Gezgin Tur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. Uçağın ineceği ve kalkacağı şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gezgin Tur sorumlu tutulamaz. Havayolu tarafından olabilecek rötarlardan kaynaklı gezilerin yapılamamasından Gezgin Tur sorumlu tutulamaz.  

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''

Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-18 kişide özel dizayn minibüs ile (Crafter, Sprinter), 19-30 kişide midibus ile (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30 kişinin üstünde ise lüks otobüslerimiz (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 Kişi); konaklamalı turlarda minimum 2 gün önceden, günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir. Gezgin Tur, kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir. Gezgin Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Gezgin Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gezgin Tur sorumlu tutulamaz. Gezgin Tur hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gezgin Tur sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gezgin Tur sorumlu tutulamaz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#97
LOKASYON:
Kars
YEMEK:
3 Sabah, 2 Akşam
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Tren   
BULUŞMA:
15:00 ANKARA TREN GARINDA BULUŞMA
BİTİŞ:
nadolujet Havayollarına ait TK7073 sefer sayılı uçağı ile saat 20:00’de Ankara’ya hareket. Saat 21:30’da Ankara Esenboğa Havalimanına varış ve gezimizin sonu.
İPTAL POLİTİKASI:
Bu tur özel tarih ve özel içerik ile oluşturulduğu için son 30 gün içersinde iptal ya da değişiklik herhangi bir sebep ile yapılmamaktadır. Sadece tur hareket tarihine 10 gün kalaya kadar misafir kendi yerine isim değişikliği yapabilir ya da misafirin isteği ile acenta tarafından yeri bir başkasına satılabilir ise iptal edilebilir. Aksi halde misafirin tura katılamaması durumunda tüm yükümlülük katılımcıya aittir ve ücret idesi kesinilke yapılamaz.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

12.990TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


► Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi 1 Gece Yataklı Vagon Konaklama ve Seyahat
► Erzurum – Ankara Anadolu Jet Uçak Bileti
► Program Dahlinde Tüm Çevre Gezileri
► 2 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
► Otelde; Sabah Kahvaltısı (2)
► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


► Tren Seyahatinde Alınan Tüm Öğünler
► TCDD Tarafından Düzenlenen Tüm Turlar
► Tüm Şahsi Harcamalar
► Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
► Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
► Yemeklerde Alınan İçecekler
► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri