Festival Turları

Çıkış Tarihi
FESTİVAL TURLARI LİSTELENİYOR

Ankara Çıkışlı Festival Turları Nedir?

Ankara Çıkışlı Festival turları ile Türkiye'nin hem eğlenceli hem de lezzetli keşiflerini yapmaya hazır mısınız? Birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakacağınız, dans ve müzik ile coşacağınız, yöresel ve geleneksel ögelerle kültürleri yerinde öğrenebileceğiniz festival turları, şimdi Gezgintur ile çok daha eğlenceli.

Doğasıyla, kültürüyle ve tarihiyle her şehrinden, her köyünden zenginlik taşan Türkiye’nin dört bir yanında birbirinden eğlenceli festivaller düzenleniyor. Gezgintur gezginleri, festival turları ile yörelerin kültürünü, yemeğini, insanını tanıma şansı elde ederken kendi bilgi birikimlerine de yeni şeyler katacak.

Festival turları kapsamında gerçekleştirilen birçok farklı tura katılabilir, farklı zamanlarda farklı festivallere katılım sağlayabilirsiniz. Ege’nin özel festivallerinden biri olan ve Alaçatı’da gerçekleşen Alaçatı Ot Festivali'ne giderek daha önce hiç görmediğiniz bitkilerle tanışabilir, Ege yemekleri tariflerini öğrenebilir ve Alaçatı’nın Arnavut kaldırımlı sokaklarında Ege’nin eşsiz otlarının satıldığı pazarda alışveriş yaparak ev hanımlarının pişirdiği güzel zeytinyağlı yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Uygun fiyatlara sahip Alaçatı Ot Festivali ile farklı bir kültür turu yapacak, Ege'yi bir başka gözle göreceksiniz.

Nisan ayının güzel kokulu festivallerinden biri olan Adana Portakal Çiçeği Festivali'ne de gidebilirsiniz. Festival turları kapsamında gidilen bu gezi süresince yoga seansları, dans gösterileri ve resim sergileri düzenlenir. Türkiye’nin ilk sokak festivali olmasıyla da dikkati geçen bu festival tam bir kültür-sanat festivalidir. Sokak cümbüşüne dönüşen festivalde Adana’nın müthiş lezzetlerini sunan lokantalar özel program ve menülerle, yerel işletmeler ve ulusal karnaval sponsorları da çeşitli oyun ve etkinliklerle çok eğlenceli anlar yaşayacaksınız. Diğer taraftan ise yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne aldığı etkinliklerde her yıl ünlü isimler gönüllü olarak sahne alacak.

Anadolu’nun farklı ve güzel festivallerinden biri de haziran ayında gerçekleştirilen Lavanta Festivali oluyor. Güller, göller ve lavanta bahçeleri ile eşsiz bir coğrafyaya sahip Isparta’nın göz alabildiğine uzanan lavanta tarlaları arasında ruhunuz güzelliğe doyarken bir yandan da çevrede bulunan tarihi yerleri gezme imkanınız olacak. Doğal yapısı, beyaz kumsalı ile Maldivleri anımsatan Salda Gölü'nü de görebilme şansı yakalayacaksınız. Bu lavanta kokulu festivali de unutulmazlarınız arasında olacak.

Ankara Çıkışlı Festival turları ile bazen rotayı Anadolu'nun tam merkezine çevireceksiniz. Konya'ya gidip laleleri yakından görebileceksiniz. Konya’nın masal diyarlarına taş çıkartacak lale bahçelerine ve tarlalarına hayran kalacak, rengarenk lalelerin bir araya gelerek yarattığı bu renk cümbüşü içerisinde muhteşem fotoğraflar çekeceksiniz.

Farklı illerden çıkışlı, online satın alım rahatlığı ve taksitli ödeme fırsatları ile özel kampanyaları takip ederek kolaylıkla festival turlarına katılabilirsiniz. Festival turları, uygun fiyatlara sahip olması nedeniyle hemen herkes için seyahat imkanı sağlamaktadır. Üstelik hafta sonuna denk gelen festivaller ile birlikte çalışan ve vakti olmayan gezginler de kendilerine kısa bir mola verebilme şansı yakalar.

Festival Turu Fiyatları

Farklı festivallere göre farklı fiyatlara sahip olan festival turlarında kalınacak gün sayısı, gidilen bölge ve kişi sayısı fiyat seçeneklerini de farklılaştırmaktadır. Uygun ve avantajlı fiyatlara sahip olan festival turları için Gezgintur'un özel kampanyalarından yararlanarak karlı çıkabilirsiniz. Kültür turları içerisinde herkes için tatil fırsatı vadeden festival turları ile Anadolu'nun birçok yerinde yeni yerler ve gelenekler keşfederken unutulmaz yol arkadaşlıkları kuracaksınız. Festival coşkusunu sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşayacak, güzel hatıralar biriktireceksiniz.

Kültür turları ile Türkiye'yi keşfetmek ve festival turları ile eğlenceye doymak hiç olmadığı kadar güzel. Gezgintur ile festival turları ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilen festivallere tüm gezginleri kültürel keşifler yapmak için davet ediyor.