Gap Turları

Çıkış Tarihi
GAP TURLARI LİSTELENİYOR
 • EN İYİ FİYAT

  Ankara Çıkışlı Gap Turu 3 Gece 4 Gün

  EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN BÜYÜLEYİCİ MANZARALARI İLE BAŞTAN SONA ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 3 GECE OTEL KONAKLAMALI 4 TAM GÜN DARA ANTİK KENTİ HALFETİ TEKNE TURU* URFA’DA…
  4 Gün
  Otobus
  8.490TL
  Detaylar
 • Ankara Çıkışlı Uçaklı Gap Turu

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI GÜNEYDOĞU TURU (4 Gece 5 Gün)
  5 Gün
  Ucak
  15.990TL
  Detaylar


Ankara Çıkışlı GAP Turu Fiyatları

Ankara Çıkışlı GAP turları ile uzun yıllar önce Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde çalışmaları başlatılan santrallerin turizme katkısı artmaktadır. Bölgenin destansı tarihi ve tatmaya doyulmayan yemeklerinin de etkisi ile son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin bölgeye olan ilgisi GAP turlarını çeşitlendirmeye başlamıştır. Farklı turistik ve tarihi yerleri kapsayan turlar, misafirlerin pek çok yeri görüp keşfetmesini sağlar.

GAP turu; tatilini deniz, kum, güneş dışında farklı bir şekilde değerlendirmek isteyenler için keşif dolu bir seçenektir. Tarihin kokusunu içinize çekeceğiniz, Fırat ve Dicle nehirlerinin uyum içinde aktığı ve yemekleri ile bir lezzet şölenine dönen topraklar, yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi çekmektedir. Türkiye'nin pek çok kültürel değerini sergileyen bu topraklar, binlerce yıllık tarihinizi yaşamanızı sağlar. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin efsanelerinin, aşklarının ve savaşlarının yaşandığı toprakları görmek, havasını solumak tatilinizin büyüleyiciliğini daha da artırır. Gezdiğiniz yerlerde, bir zamanlar hüküm süren uygarlıkların yaşadıklarını öğrenirken aynı zamanda yöresel yemeklerini de tatmak, GAP turunu oldukça keyifli bir tatile dönüştürür. GAP turları, Şanlıurfa'nın lezzetli kebabından Antakya'nın damağınızı şenlendiren künefesine kadar pek çok yemeği ve tatlıyı tadacağınız bir tatil yaşatır. Farklı tatil arayışı içinde olanlara hitap eden GAP turları, misafirlerini beklemektedir. 

GAP turu, tarihi milattan önceki yıllara dayanan topakları gezdiğiniz ve tanıdığınız bir turdur. Medeniyetin doğduğu topraklar olan Mezopotamya'yı keşfedeceğiniz ve bu keşif ile ruhunuzu doyururken bölgenin lezzetli yemeklerini de tadacağınız GAP turu fiyatları bakımından farklılık gösterir. Turun fiyatları çıktığınız şehre, gideceğiniz araca ve uzunluğuna göre değişir. Uçaklı GAP turu ve otobüsle GAP turu seçenekleri bulunur. Ayrıca fiyatlarda etkili olan bir diğer faktör ise turun uzunluğu ve gezilecek yerlerin çeşitliliği olmaktadır. Klasik GAP turu ve uzun GAP turu süreleri ve dolayısıyla da içerikleri bakımından değişebildiği için fiyatları da artabilir ya da azalabilir.

Gap Turuna Ne Zaman Gidilir?

Mevsimlerin de tur fiyatları üzerinde büyük bir etkisinin olduğu gerçektir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi için en uygun mevsimler ilkbahar ve sonbahardır. Mevsimler ve içeriklerinin düşünülerek hazırlandığı GAP turları, pek çok seçenekle karşınıza çıkmaktadır. Her bütçeye ve zevke göre konaklama seçenekleri bulunan klasik, uzun ve büyük GAP turu mutlaka görülmesi gereken noktaları içerir. Bölgenin her şehrinin insanda farklı anılar bıraktığı gerçeğini yaşamak istediğinizi düşünüp, bütçenizi sarsmadan yapacağınız GAP turları sizi beklemektedir. GAP turları, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin kültürel değerlerini yaşattığı gibi çektiğiniz büyüleyici fotoğraflar ile de evinize dönmenizi sağlar. Turlarda verilecek molaları sabırsızlıkla bekleyeceğiniz yöresel yemeklerden oluşan bir şölen de, GAP turlarının en keyifli tarafıdır.

Ankara Çıkışlı GAP Turu Fırsatları

Binlerce yıllık geçmişine tanıklık etme imkanı sağlayan GAP turları, gerek içerikleri gerekse de konaklama seçenekleri ile geniş bir yelpaze sunar. Zengin alternatifleri ile her bütçeye hitap eden GAP turları farklı fırsatları da beraberinde getirmektedir. Fırsatları öğrenmek ve faydalanmak için Tatilsepeti'ni takip edebilirsiniz. Tatilsepeti'nin tura gitmek isteyenlere sunacağı kampanya ve fırsatlar dönem dönem değişiklik gösterir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Güneydoğu Anadolu Bölgesi, benzersiz şehirleri ve onlara eşlik eden tarihi yapıları ile sizi beklemektedir.

Doğal ve kültürel zenginlikleri ile etkileyici bir atmosferin içine düşeceğiniz GAP turlarında, elinizden fotoğraf makinesini bırakamayacaksınız. Hayatınızın en özel ve güzel anılarını biriktirmek, klasik tatil deneyiminden çıkmak için gidebileceğiniz GAP turu fırsatları ile tatilseverlerin ilgi odağındadır. Tarihi koklayacağınız, dokunacağınız ve yaşayacağınız bu tur için erken rezervasyon fırsatlarından ya da son dakika kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Bütçenizi düşünmeden dilediğiniz gibi bir tatil yapmak için oldukça ideal olan GAP turu, sizin büyüleyici yerleri keşfetmenizi sağlar. Bizim önerdiğimiz gap turlarının başında Göbeklitepe turları gelmektedir. Siz de Göbeklitepe'nin sırlarını keşfedebilir, büyülü dünyasında kaybolabilirsiniz.

GAP Turu Nedir?

Açılımı Güneydoğu Anadolu Projesi olan GAP, bölgedeki santral çalışmaları ile bu adı almıştır. Yapılan turlar ile santral ve baraj çalışmalarının turizme katkısı olduğu kanıtlamaktadır.

Tarihi kitaplardan okumanın aksine, yerinde yaşayacağınız farklı deneyimler ile dolu bir gezidir.

İçinde binlerce yıllık tarihi ve kültürel değerleri barındıran şehirleri görme imkanı tanıyan bir turdur.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken GAP turu yorumları olumlu yöndedir.

Ankara Çıkışlı GAP turu, farklı uygarlıkların bıraktığı mimari yapıları görmenizi sağlar.

Yurt içi turları arasında yer alan GAP turunun her bütçeye uygun çeşitleri vardır.

GAP turları; Anadolu hayatını yaşadığınız, topraklara özgü teknikler ile pişirilen yemeklerden tadacağınız, bölge halkının elleriyle yaptığı süs eşyalarından ve takılardan satın alabileceğiniz bir deneyim yaşatır.

GAP Turunda Gezilecek Şehirler

GAP turu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve farklı medeniyetlerin izler bıraktığı şehirlerden oluşan bir turdur. Tur; tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel değerleri ile onlarca gezilecek yere sahiptir. Farklı içeriklere sahip GAP turları arasında klasik ve büyük turlar vardır. Şehirler değişiklik gösterse de Antakya, Diyarbakır, Mardin, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep, Batman ve Kahramanmaraş gezilecek yerler arasında yer alır.

Gaziantep: Kurtuluş Savaşı hatıraları, zengin tarihi ve kültürel çevresi, otoyolu, uluslararası havaalanı, tren garı, leziz yemekleri, eşsiz el sanatları, camileri, kaleleri, hanları, kastelleri, hamamları, türbeleri, kiliseleri, yaylaları, gezi ve piknik yerleri, sanayi ve ticareti ile yöresel yemekleri bölgede öncü olan önemli bir ildir.

Diyarbakır: Diyarbekir olarak da adlandırılan Diyarbakır; Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en fazla dikkat çeken kentidir. Aynı zamanda da bu kentin merkezinin 9000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu da ifade edilmektedir.

Antakya: Hatay iline bağlı bölge pek çok müzesi, mimari yapısı ve yöresel yemekleri ile dikkat çeker. Defne Bölgesi; dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi, tarihin yaşadığı fotoğraflara konu olan eski Antakya evleri ve sokakları ile her köşesi ayrı güzellikler sunan bir bölgedir.

Atatürk Barajı: GAP turlarının vazgeçilmez yeri olan baraj, gezinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.

Hasankeyf: İnsanlık tarihi için oldukça önemli olan bölge, zaman geçtikçe sular altında kalmaya devam etmektedir. Ilısu Barajı'nın yapılması ile yok olmaya başlayan Hasankeyf, tamamen sular altına gömülmeden görülmesi gereken yerler arasındadır.

Mardin: Süryani ustalarının ellerinin yarattığı güzellikleri, kiliseleri, taş evleri ve manastırları görmek; şehrin eski sokaklarında büyüleyici gün batımını izlemek GAP turunun olmazsa olmazları arasında bulunur.

Şanlıurfa: İnsanlık tarihini değiştiren Göbeklitepe de görülecek yerler arasındadır. Turun içerisinde gezilecek yerler arasında yapıldığı tarihten beri kendini koruyan, dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi, kale ve kervansaraylar yer alır. Ağzınızın tadını yerine getiren yemeklerinden sonra Balıklıgöl'ün çevresinde çayınızı içerek, fotoğraf çekebilirsiniz.

Halfeti: Bölgede yapacağınız tekne gezisi ile köyleri görebilir, Rum Kalesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bölgeden Gaziantep'e doğru başlayan yolculuğunuz şehrin çarşısı, mutfak müzesi ve Çingene'nin Kızı'nın tamamlandığı Zeugma Mozaik Müzesi ile devam eder.

Kahramanmaraş: Birçoğunuzun çocukluk heyecanı olan Maraş dondurmasını tadacağınız GAP turları, Tarsus'a devam ettikten sonra, St. Paul Kuyusu ve Kleopatra Kapısı ziyareti ile devam eder.

Siz de şimdi erken rezervasyon tur fırsatları arasından kendinize en uygun olan Gap turunu seçebilir, hemen maceraya atılabilirsiniz.Ayrıca popüler tatil rotalarına göz atmak ve bilgi edinmek için tatil rehberi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ankara Çıkışlı Gap Turları Gezgintur'da

0312 425 44 25
0541 425 44 26
0541 425 44 27